Dijital Pazarlama Ajansı Nedir ve Ne İşe Yarar?

Inbound Dijital Pazarlama Ajansı

Dijital Pazarlama Ajansı Nedir ve Ne İşe Yarar?

Dijital pazarlama ajansı

Dijital pazarlama ajansı nedir, dijital pazarlama ajansı ne işe yarar veya dijital pazarlama ajansı ne yapar gibi bir çok soru Google’da dijital pazarlama aramasından sonra en çok aranan konuların başında geliyor. Bu yazımızda dijital pazarlama ajansı nedir, Şirketler için bir dijital pazarlama ajansı ne yapar ve dijital pazarlama bir işletmeye nasıl katkı sağlar sorularını yanıtlamaya çalışacağız. 

Dijital pazarlama nedir sorusunu basitçe yanıtlamak gerekirse; dijital pazarlama, dijital kanalların kullanılmasıyla gerçekleştirilen pazarlama iletişimidir. Geleneksel pazarlama araçlarının dijital versiyonlarını kullanılmasına dijital pazarlamayı kolay anlaşılabilir bir hale getirmektedir. Örneğin, yol kenarlarındaki billboardların dijital karşılığı web sitelerindeki bannerlardır. Dergilere verilen reklamlar ya da advertorialların dijital versiyonları ise bir web sitesinde yazı yayınlanmak ya da web sitelerinde ilan vermektir.

Dijital pazarlama bir kaç farklı fonksiyondan oluşur. Bunlar: 

  • SEO yani arama motoru optimizasyonu
  • SEM yani arama motoru reklamcılığı
  • Web siteleri
  • İçerik pazarlaması
  • Sosyal medya yönetimi ve sosyal medya pazarlamacılığı
  • E-posta pazarlaması
  • İnbound pazarlamadır.

Dijital Pazarlama Ajansı Nedir?

Gelelim, dijital pazarlama ajansının ne olduğu sorusuna. Dijital pazarlama ajansı, yalnızca dijital pazarlama hizmetleri sunmaya odaklanmış ajanslara dijital pazarlama ajansı diyoruz. Bunlar da fonksiyonlara göre kendi içlerinde ayrılmaktadır. Örneğin, sadece SEO yani arama motoru optimizasyonu sunan ajanslar da kendilerini SEO Ajansı ya da Dijital Pazarlama Ajansı olarak nitelendirmektedirler. Bununla birlikte Google Reklamları hizmeti sunan veya sosyal medya reklamlarının yönetimini yapan ajanslar da kendilerini Dijital Pazarlama Ajansı olarak adlandırmaktadırlar.

Dijital Pazarlama Ajansı Ne İşe Yarar?

Dijital pazarlama ajansları genel olarak kişi veya kurumların dış hizmet almak istediklerinde yani kendi içlerinde çözemedikleri veya yeterince bilgi sahibi olmadıkları konularda daha profesyonel destek alabilmelerini sağlamaktadır. Dijital pazarlama ajansı seçerken odaklandıklarını konulara göre seçilmeleri elde edilecek başarı anlamında önemli bir kriterdir. 

Bir dijital pazarlama ajansı ile çalışmanın getirisi, dijital pazarlanın doğası gereği tamamen ölçülebilir olduğu için başarı ve başarısızlık çizgisi oldukça nettir. Bu anlamda dijital pazarlama ajansı seçiminde önceki referansları ve yaptığı işler iş ortaklığına başlamak için önemli bir veri sunar. 

Dijital pazarlama ajansı ile çalışmanın kişi ve kurumlar açısından bir çok faydası bulunmaktadır. Bunların başında ise yeni müşteri kazanımları ve daha önce ulaşılmamış/ulaşılamamış pazarlara ulaşabilme fırsatı sunmaktır. Bu, kişi ve kurumların satışlarını, bilinirliklerini ve performanslarını arttırmaya katkı sağlamak demektir. 
İyi bir dijital pazarlama ajansı seçmek sizi en önemli kaynaktan, yani zaman kaybından kurtaracaktır. Ayrıca planlı bir dijital pazarlama planı oluşturmak da iyi bir dijital pazarlama ajansının en önemli görevleri arasındadır. 

Dijital Pazarlama Ajansı Nasıl Seçilir?

Dijital pazarlama ajansı arayışınıza bu yazıya gelerek son vermek istiyoruz. 🙂 Bu anlamda sizinle tanışmak için sabırsızlanıyoruz. Bizimle bu linkten iletişime geçebilirsiniz. Yeni projeleriniz ve dijital pazarlama dönüşümünüzde size nasıl yardımcı olabileceğimizi konuşmak için sizi bekliyoruz. 

 

One Response

  1. Mustafa Kaya dedi ki:

    Dijital pazarlama ve dijital pazarlama ajansları ile ilgili oldukça bilgilendirici bir yazı olmuş. Tebrik ediyorum. Bidigital zaten her zaman kaliteli içerik ve hizmetler sunuyor.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: